| |
Michtrack - The original Internet home for Michigan high school track & field |
Not a pretty website. But it's free. * Sign up for the Michigan Track & Field email list! * Like us on facebook!
|
Michigan High School Boys Indoor 2003 Lists Featuring the best performers and performances from the Michigan indoor season. This list shows performances from ALL meets.
50-METERS 5.9 Tremaine Rembert (East Kentwood-High Performance)12 AQ....................................................................... 1/28/2003 6.0 Brandon Emperor (Forest Hills Central-NS)12 AQ....................................................................... 1/14/2003 6.0 Rembert AQ (h)................................................................. 1/28/2003 6.0 Emperor AQ....................................................................... 2/11/2003 6.1 Emperor AQ....................................................................... 1/28/2003 6.1 John Hawkins (LTC) AQ....................................................................... 1/28/2003 6.1 Justin Hoskins (GR Creston-Xtreme Xposure) AQ....................................................................... 2/25/2003 6.1 Darrin Tape () AQ....................................................................... 2/25/2003 6.1 DeMarcus Bean (Muskegon Heights) AQ....................................................................... 2/25/2003 6.2 Kyle Hinton (HP) AQ....................................................................... 2/11/2003 6.2 Colin James (DVC) AQ (h)................................................................. 2/11/2003 6.3 Charlie Gauthier (NS) AQ....................................................................... 1/14/2003 6.3 Suki Teng (Holland-Lake Mac) AQ....................................................................... 1/28/2003 6.3 Alex Bowhuis (Cucs) AQ (h)................................................................. 1/28/2003 6.3 Seth Thornton (South Kent) AQ (h)................................................................. 1/28/2003 6.3 Justin Brock (South Kent) AQ (h)................................................................. 1/28/2003
55-METERS 6.47# Morgan Trent (Orchard Lake St Marys-Maximum Output)11 Landover/Nike Classic (s).............................. 3/16/2003 6.52# Trent Landover/Nike Classic (h).............................. 3/16/2003 6.52# Brent Dykstra (Rockford-North Kent)12 Landover/Nike Classic (s).............................. 3/16/2003 6.54 Anthony Bullock (Pontiac Northern-T-MAC)11 Findlay............................................................... 1/25/2003 6.55 Dykstra GV....................................................................... 2/22/2003 6.58 Tremaine Rembert (East Kentwood-High Performance)12 GV....................................................................... 1/11/2003 6.58 Bullock Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 6.58 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City TC)12 Findlay............................................................... 1/25/2003 6.60# Dykstra Landover/Nike Classic (h).............................. 3/16/2003 6.63 Marcus Thigpen (Detroit Mumford-Motor City TC)11 Findlay............................................................... 1/25/2003 6.64 Dykstra GV (h)................................................................. 2/22/2003 6.66 Lynch Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 6.66 Thigpen Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 -- 6.72 Jonathan Evans (DVC) GV....................................................................... 1/11/2003 6.72 Andrew Montague (Die Hard) ALB..................................................................... 1/25/2003 6.75 Duron Shannon (Pontiac Northern-TMAC)12 Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 6.77 Raynor Hamilton (Jackson)12 ALB..................................................................... 1/25/2003 6.79 Henry Jackson (Pontiac Northern-TMAC)11 Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 Hand-timed: 6.3 Anthony Bullock (Pontiac Northern) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 6.4 Ryan Brown (Adrian) Adrian/Shamrock............................................. 3/14/2003 6.4 Henry Jackson (Pontiac Northern) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 6.4 Chris Howell (Southfield) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 6.5 Brandon Emperor (NS) HILLS................................................................. 2/13/2003 6.5 Josh Hutchinson (Tecumseh) Adrian/Shamrock............................................. 3/15/2003 6.5 John Goldwater (Fraser) Warren/Macomb County................................ 3/26/2003
60-METERS 6.83 Morgan Trent (Orchard Lake St Marys-Maximum Output)11 Ann Arbor/MITS Finals..................................... 3/ 8/2003 6.84 Trent Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 6.91 Trent Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 6.91 Marcus Thigpen (Detroit Mumford-Motor City TC)11 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 6.93 Thigpen Lexington/Kentucky Inv (h)............................. 2/22/2003 6.93 Thigpen Ann Arbor/MITS Finals..................................... 3/ 8/2003 6.94 Trent Lexington/Kentucky Inv (h)............................. 2/22/2003 6.94 Trent Landover/Nike
Classic (s).............................. 3/16/2003 6.96 Thigpen Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 6.96 Thigpen Ann Arbor/MITS Finals (h)............................... 3/ 8/2003 -- 6.99 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City TC)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 7.00 Brent Dykstra (Rockford-North Kent)12 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 7.02 Anthony Bullock (Pontiac Northern-T-MAC)11 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 7.02 Michael Peck (Fenton-Genesee Flyers)11 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 7.03 Shakir Edwards (Detroit King-Maximum Output)11 Windsor/Legion................................................ 1/26/2003 7.03 Ryan Brown (Adrian)12 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 7.04 Charles Hawkins (Pontiac Northern) Ann Arbor/MITS Finals..................................... 3/ 8/2003 7.08 Raynar Hamilton (Jackson)12 Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 7.10 Marcus Woods (Farmington Hills Harrison) Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 7.11 Tremaine Rembert (East Kentwood-High Performance)12 Ann Arbor/MITS Finals (h)............................... 3/ 8/2003 7.12 Marlon Bunton (Detroit Mumford-Motor City TC) Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 7.13 Marshall Kyles (Monroe) Ypsilanti/Huron River Relays I (s).................. 3/29/2003 7.13 Michael Peck (Fenton)11 Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 7.14 Brandon Jordan (Detroit Cass Tech-Maximum Output)12 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 Hand-timed: 6.6 Brent Dykstra (Rockford-North Kent)12 MSU.................................................................... 2/17/2003 6.7 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City TC)12 MAC.................................................................... 1/24/2003 6.9 Anthony Bullock (Pontiac Northern)11 MAC..................................................................... 1/ 3/2003 6.9 Christopher Glenn (Genesee Flyers) MAC..................................................................... 1/ 3/2003 6.9 Michael Peck (Fenton-Genesee Flyers)11 MAC..................................................................... 1/ 3/2003 6.9 John Evans (Muskegon Oakridge-DVC)10 MSU..................................................................... 2/ 3/2003 6.9 Luke Hollis (Tough as Nails) MSU..................................................................... 2/ 3/2003 6.9 Brandon Norfleet (Motor City) MAC.................................................................... 1/24/2003 6.9 Mike McKittrick (Coldwater-Hungry Dog) MSU.................................................................... 2/17/2003 6.9 Dennis Patterson (Motor City Striders) MAC.................................................................... 1/24/2003 6.9 Tremaine Rembert (East Kentwood-HP)12 MSU..................................................................... 2/ 3/2003 6.9 Charles Hawkins (T-MAC) MAC.................................................................... 2/14/2003 6.9 Raynor Hamilton (Jackson)12 MSU.................................................................... 2/17/2003
150-METERS 18.10 Christopher McNairy (T-MAC) Windsor/Xmas Youth......................................... 12/14/02 19.37 David Young (AATC) Windsor/Xmas Youth......................................... 12/14/02 19.69 Fabian McIntosh (PAL) Windsor/Xmas Youth......................................... 12/14/02 19.76 Andre Dontsch (Blazers) Windsor/Xmas Youth......................................... 12/14/02
200-METERS 21.97 Trent Landover/Nike Classic (h).............................. 3/15/2003 22.74 Trent Windsor/Legion................................................ 1/26/2003 22.84 Phil Damaska (Detroit Country Day-Maximum Output)11 Landover/Nike Classic (h).............................. 3/15/2003 22.90 Kevin Jackson (Detroit Mumford-Motor City)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 23.21 John Goldwater (Fraser-Team Green)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 23.30 Raynar Hamilton (Jackson)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 23.32 Shakir Edwards (Detroit King-Maximum Output)11 Windsor/Legion................................................ 1/26/2003 23.46 Nate Lee (Detroit Mumford-Motor City)12 Findlay............................................................... 1/25/2003 23.47 Chris Bolden (Flint Powers-Baumans)11 Ann Arbor/MITS Finals..................................... 3/ 8/2003 23.50 Brandon Jordan (Detroit Cass Tech-Maximum Output)12 Windsor/Legion................................................ 1/26/2003 23.61 Anthony Bullock (Pontiac Northern-T-MAC)11 Findlay............................................................... 1/25/2003 23.70 Joe Staley (Rockford-North Kent)12 GV....................................................................... 1/11/2003 Hand-timed: 23.0 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City TC)12 MSU.................................................................... 2/17/2003 23.2 Brandon Emperor (Forest Hills Central-No Skill)12 MSU.................................................................... 2/17/2003 23.2 Brian Jackson (Lansing Sexton-J-Dubbs) CMU................................................................... 2/18/2003 23.3 Chris Howell (Heat) MSU.................................................................... 2/17/2003 23.4 Ryan Norman (Linden-Hawkeyes) CMU................................................................... 2/18/2003 23.5 Josh Carvey (Mad Dog) MSU.................................................................... 2/17/2003 23.5 Joe Staley (Rockford-NK)12 CMU................................................................... 1/23/2003 23.6 Adam Clements (unat) MSU.................................................................... 2/17/2003 23.7 Ben Pass (Saginaw Heritage-Manzini) CMU................................................................... 2/18/2003 23.8 Kevin Lawson (Lansing Sexton-J-Dubbs) MSU.................................................................... 2/17/2003 23.8 Keith Hewitt (Detroit Mumford-Motor City) MSU.................................................................... 2/17/2003 Oversized Track: 21.88 Morgan Trent (Orchard Lake St Marys-Maximum Output)11 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 23.02 Kevin Jackson (Detroit Mumford-Motor City)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 23.10 Edmond Graham (Flint Central-Baumans)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 23.76 Ullyses Liggins (Flint Central-Baumans)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003
300-METERS 37.7 Ryan Buffa (Utica) Warren/Macomb County................................ 3/26/2003 37.8 Steve Aquino-Johnson (Mt Clemens Chippewa Valley) Warren/Macomb County................................ 3/26/2003
50.56 Brian Jackson (Lansing Sexton-J-Dubbs)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 50.60 Lynch Findlay............................................................... 1/25/2003 51.00 Jackson UM...................................................................... 2/26/2003 51.18 Phil Damaska (Detroit Country Day-Maximum Output)11 UM...................................................................... 2/26/2003 51.29 Chris Catton (Grand Blanc)12 Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 51.31 Jackson Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003 51.33 Darryl Jackson (Benton Harbor-T-MAC)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 51.42 Jackson EMU.................................................................... 2/13/2003 -- 51.64 Jason Huntly (Monroe-Herb’s Runners)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 51.65 Adam Clements (Southfield-Heat)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 51.71 Furman Tate (Farmington Hills Harrison-Swift)12 UM...................................................................... 2/26/2003 51.81 Josh Carvey (Portage Northern-Mad Dog) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 52.09 Benjamin Pass (Saginaw Heritage) Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 52.25 Emmanuel Killabrew (Detroit Mumford-Motor City TC) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 52.27 David Osborne (PAL) UM...................................................................... 2/26/2003 Hand-timed: 50.6 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City TC)12 MAC.................................................................... 1/10/2003 51.2 Brian Jackson (Lansing Sexton-J-Dubbs) CMU................................................................... 2/18/2003 51.3 Brandon Emperor (Forest Hills Central-No Skill)12 HILLS................................................................. 2/13/2003 51.4 Darryl Jackson (Benton Harbor-T-MAC)12 HILLS................................................................. 2/13/2003 52.0 Adam Clements (Southfield-Heat)12 MAC.................................................................... 2/21/2003 52.4 Emmanuel Killabrew (Detroit Mumford-Motor City) MAC.................................................................... 1/10/2003 52.8 A. King (MC Striders) MAC.................................................................... 1/31/2003 52.8 Josh Carvey (Portage Northern-Mad Dog) MSU..................................................................... 2/ 3/2003 52.9 Brian Oltman (Clarkston-Runnin’ Gear) MAC.................................................................... 2/21/2003 Oversized Track: 51.85 Phil Damaska (Detroit Country Day-Maximum Output)11 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 52.42 Keith Johnson (Detroit Holley-Swift)8 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 52.88 Randall Craighead (Detroit PAL)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003
600-METERS 1:23.7# Fil Marlatt (Williamston-Playmakers East)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:24.7 Chris Haag (Warren DeLaSalle)12 Warren/Macomb County................................ 3/26/2003 1:24.93 Chris Catton (Grand Blanc-Baumans)12 EMU.................................................................... 1/30/2003 1:25.1# Jimmie Jones (Detroit Mumford-MC)12 UM...................................................................... 1/16/2003 1:25.95 Sebastien Loumis (Detroit Denby-IT)11 EMU.................................................................... 1/30/2003 1:26.05 Fermon Tate (Farmington Hills Harrison-Swift)12 EMU.................................................................... 1/30/2003 1:26.05 Neil Atzinger (Saline-Pre) EMU.................................................................... 1/30/2003 1:26.86 Brian Jackson (Lansing Sexton-J-Dubbs) EMU.................................................................... 1/30/2003
1:54.9 Liam Boylan-Pett (Bath)11 East Lansing......................................................... 3/ /2003 1:55.17 Tim Kaijala (Muskegon Mona Shores-DVC)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:55.25 Jimmie Jones (Detroit Mumford-Motor City)12 Findlay............................................................... 1/25/2003 1:55.4 Jones MAC.................................................................... 1/24/2003 1:56.21 Jones UM...................................................................... 1/16/2003 1:56.31 Isaiah Marshall (Detroit Mumford-Motor City)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:57.27 Jim Pancoast (Stevenville-Team Claw)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:57.33 Pancoast Landover/Nike Classic.................................... 3/16/2003 1:57.37 Fil Marlatt (Williamston-Playmakers)12 Landover/Nike Classic.................................... 3/16/2003 1:57.3 Jones MAC..................................................................... 1/ 3/2003 1:57.8 Jones MAC.................................................................... 1/10/2003 1:57.94 Jones Windsor/Xmas Open......................................... 12/14/02 1:58.4 Kaijala HILLS................................................................. 2/13/2003 -- 1:59.05 Neil Atzinger (Saline-Spirit of Pre)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:59.72 Sebastien Loumis (Detroit Denby-IT)12 Landover/Nike Indoor..................................... 3/16/2003 1:59.8 Donnie Richmond (Oxford-RotPac)11 MAC.................................................................... 2/21/2003 2:00.39 Dave Osborne (Detroit PAL) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 2:00.3 Dan DeRusha (Red Tide) MAC.................................................................... 2/21/2003 Oversized Track: 1:55.36 Isaiah Marshall (Detroit Mumford-Motor City)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 1:58.77 Jimmie Jones (Detroit Mumford-Motor City)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003
4:18.5 Catton MAC.................................................................... 2/14/2003 4:23.07 Donnie Richmond (Oxford-RotPac)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 4:25.37 Catton Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 4:25.75 David Bills (Williamston-Playmakers East) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 4:28.72 Eric Graf (Rockford-North Kent) GVSU................................................................. 2/22/2003 4:29.01 Matt Wish (Rockford-North Kent) GVSU................................................................. 2/22/2003 4:29.28 Nate Peck (GRTC) GVSU................................................................. 2/22/2003 4:31.0 Liam Boylan-Pett (Bath-Streaking Dweebs) MSU..................................................................... 2/ 3/2003 4:31.0 BJ Meyers (Rockford-North Kent) CMU................................................................... 2/18/2003 4:32.88 Adam Sprangel (Jackson) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 4:33.39 Todd Smith (Rockford-Rogue River) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003
3000-METERS 8:46.33# Dustin Voss (Saline-Spirit of Pre)11 Landover/Nike Classic.................................... 3/16/2003
9:26.0 Andrew Manning (Traverse City Central-Fly Boys) CMU................................................................... 2/18/2003 9:27.69+ Dustin Voss (Saline-Spirit of Pre)11 Landover/Nike Classic [9:31.00]................... 3/16/2003 9:28.0 Matt Wish (Rockford-North Kent) CMU................................................................... 2/18/2003 9:35.74 Czymbor Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 9:35.77 Chris Catton (Grand Blanc)12 Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 9:36.8 Wish CMU................................................................... 1/23/2003 9:37.09 Justin Hajduk (Plymouth Salem) Ypsilanti/Huron River....................................... 3/29/2003 9:38.05 Czymbor Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 9:40.6 Donnie Richmond (Oxford-RotPac)11 MAC.................................................................... 1/31/2003 9:41.2 Czymbor UM...................................................................... 1/16/2003 9:41.96 Frank Tinney (Ann Arbor Huron) Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 9:42.29 Manning SV....................................................................... 1/22/2003 9:42.64 Jon Hodge (Grosse Ile) Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 9:42.90 Brian Murphy (Shiawassee) SV....................................................................... 1/22/2003 -- 9:46.8 Eric Graf (Rockford-North Kent) CMU................................................................... 1/23/2003 9:46.92 Shawn Beckwith (Shiawassee) SV....................................................................... 1/22/2003 9:49.95 David Bills (Williamston-Playmakers East) EMU.................................................................... 2/13/2003
50-METER HURDLES 7.1 Derrick Cook (Muskegon Oakridge-Disney)12 AQ....................................................................... 2/25/2003 7.4 Nikos Rosser (East Kentwood-HP) AQ....................................................................... 1/28/2003 7.4 Rosser AQ....................................................................... 2/11/2003 7.4 Charles Broussard (Xtreme Xposure) AQ....................................................................... 2/25/2003 7.5 Rosser AQ (h)................................................................. 2/11/2003 7.5 Cook AQ (h)................................................................. 2/25/2003 -- 7.6 Aaron Dancer (CW) AQ....................................................................... 2/11/2003 7.7 Chris Harris (HP) AQ....................................................................... 2/11/2003 7.7 Dustin Wellbaum (NS) AQ....................................................................... 2/25/2003 7.7 Colin James (DVC) AQ (h)................................................................. 2/25/2003
55-METER HURDLES 7.66 Darrin Moore (Pontiac Northern)12 Findlay............................................................... 1/25/2003 7.79 Edmond Graham (Flint Central)12 Landover/Nike Indoor (h)............................... 3/16/2003 7.83 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City TC)12 Findlay............................................................... 1/25/2003 7.87 Lynch Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 7.93 Moore Findlay (h)......................................................... 1/25/2003 8.01 R’Hen Wright (Saginaw Heritage-Mercury) GV (h)................................................................. 2/22/2003 8.10 Derrick Cook (DVC) GV (h)................................................................. 1/11/2003 8.13 Mark Knight (Saginaw Bay) GVSU................................................................. 2/22/2003 8.27 Andrew Van Leevwen () GV....................................................................... 2/22/2003 8.32 Austin Horstman (Reed City) GV (h)................................................................. 2/22/2003 8.42 Josh Beardsley (Maple Valley) ALB (h)............................................................... 2/15/2003 8.51 Michael Daniel (Ann Arbor Huron-Bozorg) ALB (h)............................................................... 2/15/2003 Hand-timed: 7.5 Eric Wallace (Lake Orion) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 7.5 Brett Scafuri (West Bloomfield) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 7.6 Ryan Allison (West Bloomfield) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 7.7 Pele Chanthalith (Warren Fitzgerald) Warren/Macomb County................................ 3/26/2003 7.8 Garron Lucius (Flushing)12 Adrian/Shamrock............................................. 3/14/2003 7.8 Brian Skelton (Roseville) Warren/Macomb County................................ 3/26/2003 7.9 Bill York (Flushing) Adrian/Shamrock............................................. 3/14/2003 7.9 Paulak (DeWitt) Adrian/Shamrock............................................ 3/15/2003 7.9 Eric Buetow (Clarkston) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 8.0 Carson (Woodhaven) Adrian/Shamrock............................................. 3/14/2003
8.13 Graham UM...................................................................... 1/16/2003 8.13 Graham Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 8.14 John Childress (Flint Powers-RBS)12 Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 8.15 Graham EMU.................................................................... 2/13/2003 8.16 Childress Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 8.17 Graham Lexington/Kentucky Inv (h)............................. 2/22/2003 8.18 Graham Ann Arbor/MITS Finals (h)............................... 3/ 8/2003 8.21 Graham EMU (h).............................................................. 2/13/2003 8.22 Rich LaCroix (Marine City-Team Green) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 8.22 Graham Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 -- 8.34 Darius Mason (Ann Arbor Pioneer-A2TC)12 EMU.................................................................... 2/13/2003 8.35 Chris Stowe (Traverse City West-WB) Ann Arbor/MITS Finals (h)............................... 3/ 8/2003 8.36 Darrin Moore (Pontiac Northern TC)11 UM...................................................................... 1/16/2003 8.36 Derrick Cook (Muskegon Oakridge-DVC)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 8.43 Bill York (Flushing-Harriers) Ann Arbor/MITS Finals (s)................................ 3/ 8/2003 8.45 DeKoven Lynch (Detroit Mumford-Motor City)12 Windsor/Xmas Open......................................... 12/14/02 8.49 Garron Lucius (Flushing-Harriers) Ann Arbor/MITS Finals (h)............................... 3/ 8/2003 8.51 Brian Jackson (Lansing Sexton) Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 8.55 Tyjuan Sims (Detroit Mumford-Motor City) UM...................................................................... 2/26/2003 Hand-timed: 7.9 Edmund Graham (Flint Central-Baumans)12 MAC..................................................................... 1/ 3/2003 7.9 G. Clarence (Oakland Flyers) MAC..................................................................... 1/ 3/2003 7.9 John Childress (Flint Powers-RBS)12 MSU.................................................................... 2/17/2003 8.0 Dave Hacker (Frozen Devils) HILLS................................................................. 2/13/2003 8.1 Darrin Moore (Pontiac Northern)12 MAC..................................................................... 1/ 3/2003 8.1 DeKoven Lynch (Detroit Mumford)12 MAC.................................................................... 2/14/2003 8.1 Derrick Cook (Muskegon Oakridge)12 CMU................................................................... 1/23/2003 8.2 Tyjuan Sims (MC) MAC.................................................................... 1/10/2003 8.2 Mike McKittrick (Coldwater-Hungry Dogs) MSU.................................................................... 2/17/2003 8.2 Rhen Wright (Saginaw Heritage-Mercury) CMU................................................................... 2/18/2003 8.3 E. Christy (St Clair) MAC.................................................................... 1/10/2003 8.3 Chris Stowe (WBTC) CMU................................................................... 2/18/2003 8.3 Rich LaCroix (Marine City) MSU.................................................................... 1/13/2003 8.3 Garron Lucius (Flushing-Harriers) CMU................................................................... 2/18/2003 8.3 Brent Scafuri (West Bloomfield) Macomb.............................................................. 3/ 6/2003
6-8 Eltaro Hooper (Ypsilanti Lincoln)11 Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 6-7 Hooper UM...................................................................... 1/16/2003 -- 6-6 Andrew Denker (Warren Fitzgerald-DC Striders) MAC.................................................................... 1/24/2003 6-6 Chris Faison (Bloomfield Hills Lahser-Sunset Striders)10 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 6-6 Terrance Shaw (Bridgeport) Saginaw/SVSU Inv D2.................................... 3/21/2003 6-4 Tony Thomas (Mitchells) MSU..................................................................... 2/ 3/2003 6-4 Aaron Kring (Port Huron Northern-Fly Dawgs) MAC.................................................................... 2/21/2003 6-4 Joe Dugall (Mt Clemens Chippewa Valley) Warren/Macomb County................................ 3/26/2003 6-4 Mike Mielke (Livonia Churchill) Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 6-2 Chris Bolden (Baumans) GV....................................................................... 1/11/2003 6-2 Nick Montgomery (Walley World) CMU................................................................... 1/23/2003 6-2 Dan Hook (Third String JV) MAC.................................................................... 1/24/2003 6-2 Ryan Libiran (Eastside) MSU..................................................................... 2/ 3/2003 6-2 Ashad Moor (Ann Arbor Huron-Bozorg) ALB..................................................................... 2/15/2003 6-2 Peter Baumann (Sunset Striders) MAC.................................................................... 2/21/2003 6-2 Brad Waidmann (Plymouth Canton) Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003 6-2 Ervin Mitchell (Inkster) Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 6-2 Joel Diemer (Grand Ledge) Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003
15-0 Scott Levering (Forest Hills Central-No Skill) GVSU................................................................. 2/22/2003 14-6 Grant Bowen (Teeple) Ypsilanti/MITS.................................................... 3/ 4/2003 14-0 Joe Hasler (Tip of the Thumb) UM...................................................................... 1/16/2003 14-0 Steve Davis (Allegan-Mitchell) MSU..................................................................... 2/ 3/2003 14-0 John Strein (Corunna-Shiawassee)12 Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 14-0 Joel Nolan (Ypsilanti Lincoln-Greyhounds)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 13-6 Kyle Kramer (Round Lake) GV....................................................................... 1/11/2003 13-6 Tim Fay (Lakestriders) FSU..................................................................... 2/18/2003 13-6 Mike Fisher (South Kent) MSU.................................................................... 2/17/2003 13-6 Tony Thomas (Mitchells) MSU.................................................................... 2/17/2003 13-6 Zach Burrington (DVC) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 13-6 Kalien Sweigart (Ann Arbor Pioneer) Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003
23-2.25 Teeple Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 23-0 Teeple Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 22-11.5 Teeple Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 22-10.75 Teeple Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 22-9 Teeple CMU................................................................... 2/18/2003 22-8.75 Teeple UM...................................................................... 2/26/2003 22-8 R’hen Wright (Saginaw Heritage-Manzini) CMU................................................................... 2/18/2003 -- 22-7 Evan Walker (Belleville)12 Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003 22-5.25 Jason Stewart (Suttons Bay-Leelenau)12 GVSU................................................................. 2/22/2003 22-4.5 Michael Peck (Fenton-Genesee Flyers)11 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 22-3.25 Corey Cole (Tecumseh)12 Adrian/Shamrock............................................. 3/15/2003 22-3 Ervin Mitchell (Inkster) Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 22-2.75 Justin Hoskins (Grand Rapids Creston-Xtreme Xposure)11 FSU..................................................................... 2/18/2003 22-1 Nate Lee (Detroit Mumford)12 Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 21-10.75 Demea Carter (Maximum Output) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 21-9.5 Darius Mason (Ann Arbor Pioneer-A2) UM...................................................................... 2/26/2003 21-7.5 Derrick Cook (DVC) GV....................................................................... 1/11/2003 21-6.75 Bryan Dovichi (Walled Lake Central)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 21-6.5 Chris Bolden (Flint Central-Baumans) EMU.................................................................... 1/30/2003
44-4.75 Nate Lee (Detroit Mumford-Motor City)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 43-2 Lee Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 43-8 Lee Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 42-7 Lee Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 42-3.75 Mark McDonough (Soo Stryders) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 42-2.5 Lee UM...................................................................... 2/26/2003 -- 41-5 Keith Hewlett (Detroit Mumford-Motor City) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 41-0 Pele Chanthalith (Warren Fitzgerald-DC Striders) MAC.................................................................... 2/21/2003 40-1 Jeff Krause (Linden-Hawkeye) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 39-3.5 Jason Stewart (Suttons Bay-Leelenau TC)12 FSU..................................................................... 2/18/2003 39-3 Stephen Kiljanczyk (Plymouth Canton-PCTC) Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 38-11 Michael Peck (Fenton-Genesee Flyers)11 UM...................................................................... 2/26/2003 38-7 Joel Nolan (Ypsilanti Lincoln-Greyhounds)11 UM...................................................................... 2/26/2003 38-6.5 Rich Reichenbach (Pinckney-Jackalopes)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003
56-2 Vince Berry (West Bloomfield)12 Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 55-11 Gerber UM (!).................................................................. 2/26/2003 55-8.5 Matt Jennings (Cadillac-Linden St)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 55-7 Gerber UM (!).................................................................. 2/26/2003 55-7 Jennings AQ....................................................................... 2/11/2003 55-5.5 Jennings Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 55-5.5 Jennings Ann Arbor/MITS Finals (!)................................. 3/ 8/2003 -- 52-11.5 Laurell Bryant (Flint Central)12 Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 52-10 Kenny Schmidt (Waterford Mott) Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 52-7.5 Joe Hover (Stevensville-Team Claw)12 MSU..................................................................... 2/ 3/2003 52-3 Stratdner (Garden City) Adrian/Shamrock............................................. 3/14/2003 52-2 Terrance Taycock (Muskegon Mona Shores-Disney) AQ....................................................................... 2/25/2003 51-2 Joe Weaver (Q-Town) HILLS................................................................. 2/13/2003 51-1 Okezie Aguwa (Okemos-Eastside) MSU.................................................................... 2/17/2003 50-10.5 Andre Bouldin (Ann Arbor Pioneer-A2TC)12 Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 50-4 Tom Thornton (Flushing) Adrian/Shamrock............................................. 3/14/2003 50-0 Blake Botek (Grand Ledge-Ledges) UM...................................................................... 2/26/2003
1:30.97 #Maximum Output Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:31.00 Detroit Mumford-Motor City TC Blacksburg/Virginia Tech................................. 2/ 1/2003 1:31.59 Detroit Mumford-Motor City TC Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:31.80 Detroit Mumford-Motor City TC Landover/Nike Classic.................................... 3/16/2003 1:32.2 Southfield Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 1:33.95 Southfield Ypsilanti/Huron River....................................... 3/29/2003 1:34.16 #Heat Ann Arbor/MITS State Finals 3/ 8/2003 1:34.31 Flint Central-Baumans Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:34.50 #Team Michigan Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:34.69 Pontiac Northern-Northern TC UM...................................................................... 1/16/2003 1:34.81 Linden-Hawkeyes Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:34.91 Monroe Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 1:35.7 West Bloomfield Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 1:36.08 #Genesee Flyers Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 1:36.69 Lansing Sexton Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 1:36.83 Farmington Harrison Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 1:37.2 Lake Orion Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 1:37.38 Jackson Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003
3:20.54 Detroit Mumford-Motor City TC Blacksburg/Virginia Tech................................. 2/ 1/2003 3:25.6 Detroit Mumford-Motor City TC MAC.................................................................... 1/10/2003 3:26.15 #Maximum Output Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:26.39 Detroit Mumford-Motor City TC Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:29.94 Detroit Mumford Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 -- 3:32.07 #Detroit PAL Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:33.71 #Baumans Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:34.85 Flint Central Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:34.87 Farmington Harrison Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 3:35.31 Brighton Ypsilanti/Huron River....................................... 3/29/2003 3:35.38 #IT Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:35.64 #DMC Ann Arbor/MITS State Finals 3/ 8/2003 3:35.67 #Genesee Flyers Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:36.49 Lansing Sexton-J-Dubbs Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 3:36.93 Pinckney Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003 3:37.20 East Lansing Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:37.37 Saline Ypsilanti/Huron River 3/29/2003 3:37.42 Dearborn Heights Robichaud Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 3:37.4 Birmingham Seaholm Warren/Oakland County................................. 3/25/2003 3:37.90 Belleville Ypsilanti/Huron River....................................... 3/29/2003 3:38.12 Clarkston Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 Oversized Track: 3:20.20 Detroit Mumford-Motor City TC Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003 3:27.90 #Maximum Output Lexington/Kentucky Inv................................... 2/22/2003
8:04.75 Detroit Mumford-Motor City TC Landover/Nike Classic.................................... 3/16/2003 8:06.36 Detroit Mumford Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 8:17.18 Grand Blanc Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 8:17.99 Brighton Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 8:23.0 Williamston-Playmakers East MSU..................................................................... 2/ 3/2003 8:23.50 Ann Arbor Pioneer Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 8:27.45 Brighton Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 8:28.0 Detroit Mumford-Motor City TC MAC.................................................................... 2/21/2003 -- 8:28.31 East Lansing Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003 8:29.30 Saline Ypsilanti/Huron River Relays I 3/29/2003 8:30.51 Grand Ledge Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 8:30.7 Pinckney Ann Arbor/Pioneer Inv..................................... 3/22/2003 8:34.30 Grand Blanc Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003 8:34.94 Clarkston Saginaw/SVSU Inv D1.................................... 3/21/2003
SPRINT MEDLEY 3:26.62 Detroit Mumford-Motor City TC New York/National Scholastic....................... 3/14/2003 3:32.10 Detroit Mumford-Motor City TC Landover/Nike Classic.................................... 3/15/2003 3:33.84 Detroit Mumford-Motor City TC Findlay............................................................... 1/25/2003 3:37.82 Detroit Mumford Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:42.58 Saline Ypsilanti/Huron River Relays I 3/29/2003 3:44.08 Farmington Hills Harrison Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 3:44.70 Linden Ypsilanti/Huron River Relays II 3/28/2003 3:46.05 Belleville Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:46.31 East Lansing Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:47.40 Southfield Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:47.42 Port Huron Northern Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:48.61 Ypsilanti Lincoln Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 3:49.33 Carleton-Airport Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 3:49.74 Grosse Ile Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 3:49.83 Detroit Benedictine Ypsilanti/Huron River Relays II...................... 3/28/2003 3:49.89 Fenton Ypsilanti/Huron River Relays I 3/29/2003
10:25.83 Saline-Spirit of Pre Landover/Nike Classic.................................... 3/16/2003 10:38.01 Saline-Spirit of Pre Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 10:39.96 Saline-Spirit of Pre UM...................................................................... 2/26/2003 10:44.15 Milford-Red Tide Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 10:52.05 #RBTC Ann Arbor/MITS State Finals 3/ 8/2003 10:56.28 Williamston-Playmakers East UM...................................................................... 2/26/2003 11:00.53 Brighton Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 11:00.70 Muskegon Mona Shores-DVC GVSU................................................................. 2/22/2003 11:01.3 Troy Warren/Oakland County 3/25/2003 11:02.60 #Wally World GVSU................................................................. 2/22/2003 11:04.80 #Ocelots UM...................................................................... 2/26/2003 11:05.50 Detroit Mumford-Motor City UM...................................................................... 2/26/2003 11:06.84 Ann Arbor Pioneer Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 11:08.31 Grand Ledge Ypsilanti/Huron River Relays I....................... 3/29/2003 11:10.85 #Livonia TC Ann Arbor/MITS State Finals........................... 3/ 8/2003 11:11.47 Plymouth Canton Ypsilanti/Huron River....................................... 3/29/2003 11:11.96 Belleville Ypsilanti/Huron River....................................... 3/29/2003
|
|
|
|